Veebikoolitus "Täiskasvanute ATH eripärad ja enda toimetuleku toetamine"

25

Koolitus kestab 1,5h.

Kui kahtlustad endal või oled saanud ATH diagnoosi ja soovid teada, kuidas paremini toime tulla oma eripäraga, tule kuulama, kuidas toetada ennast ATHga toimetulekul. ATH annab inimesele palju ägedaid omadusi, kuid osa sümptomaatikast võib kujuneda häirivaks ja toimetulekut segada: pidev unustamine, raskused ajaplaneerimisel, organiseerimatus, 100 mõtet korraga peas hüplemas, raskused tegevuste alustamise ja lõpetamisega, motivatsiooni puudus, otsustamatus, emotsioonide kõikumine, madal enesehinnang jne. Loeng on kogemuslik, tõstab teadlikkust ja annab praktilisi võtteid. Sobib kõigile, kes soovivad ATH kohta rohkem teada saada.
Käsitletavad teemad:
* ATH eripärad - märkamine ja teadvustamine
* Elu ATHga - takistused ja toimetulek
* Strateegiad keskendumise toetamiseks
* Tunnete regulatsioon impulsiivsusega toimetulekuks
* Enda tugevuste leidmine ja rakendamine
* Enesehinnangu toetamine
* Läbipõlemise vältimine, teadlik tasakaal
Kuna teadlikkus ATHst on tõusnud, siis aina rohkem inimesi saavad päriselt abi ja selgust, miks nende jaoks mingid asjad on olnud nii rasked ja kuidas nende käitumine on mõjutatud ATH aju eripäradest. Sageli on kaasunud läbipõlemine, depressioon või ärevus, mistõttu on oluline mõista, millest inimese raskused tulevad ja mis ravi/sekkumine teda toetaks, et see oleks sihipärane ja mõjus.
Kui oskame leida ja hinnata oma tugevusi ja neid rakendada ning toetada toimetulekut oma eripäraga, võib ATH olla õnnistus. Koolitust viib läbi psühholoog-pereterapeut Sille Õun.

Muud kursused