Meist

Sille Õun

Olen õppinud Tallinnas ja omandanud psühholoogia eriala magistrikraadi. Õpingute kõrvalt avanes võimalus asuda tööle psühholoogina Pärnu Psühhiaatriakliinikusse, kus töötasin 8 aastat. Peale seda asusin tööle Tartu Ülikooli Psühhiaatriakliinikusse, kus töötasin 5 aastat. Individuaalselt töötades sai mulle üsna kiirelt selgeks, et iga inimese taga on peresüsteem ja süsteemi mõjud on võimsad. Sealt algas mul sügavam huvi süsteemse pereteraapia vastu. Olen omandanud pereterapeudi kutse ja siiani töötanud suurema osa ajast perede ja paaridega. Olen sertifitseeritud Imago suhteterapeut ja naudin tööd paaridega. 

Olen täiendanud ennast erinevate erialaste koolituste osas, mille tulemuseks olen saanud veel paremini aidata inimesi oma töös. Hetkel töötan Tallinnas Kesklinna Perenõustamiskeskuses ja oman erapraksist Tark Pere.

Oma töös pean oluliseks perede teadlikkuse tõstmist, mis viib omakorda paremale arusaamisele oma lähedaste suhtes ja aitab lahendada erinevaid probleeme. Elus tuleb ikka ette olukordi, millega ei osata või on raske hakkama saada, siis on oluline endas leida see julgus abi küsimise järele.

Minu praktilise töö kogemus hõlmab klientide individuaalset nõustamist, paari- ja pere tööd. Kuulun Eesti Pereteraapia Ühingusse ja Eesti Imago Suhteteraapia Ühingusse.

Olen 30 aastat abielus, kolme suurepärase lapse ema ja kahele lapselapsele mummu ehk vanaema.

Angela Jallakas

Huvi psühholoogia vastu ning soov inimestega töötada on mul lapsepõlvest saadik. Töötasin üle kümne aasta klassiõpetajana ning mõistsin, et iga lapse loo taga on tema pere. Mida rohkem olen teadlik pere toimemehhanismidest, seda paremini mõistan last.  

Omandasin magistrikraadi sotsiaalteaduste valdkonnas ning viis viimast aastat olen töötanud peretöötajana. Olen koostööd teinud erivanuses inimestega, olles nii kuulaja rollis, kui aidanud lahendada keerulisi olukordi inimeste elus.

Pean oluliseks oskuseks näha tervikpilti, sest iga probleemse olukorra ümber on palju, mida olukorras sees olles ei oska näha. Olen õppinud märkama  pere enda ressursse süsteemis toimuvas, kus need esmapilgul olematud tunduvad. Tahe inimesi rohkem aidata viis mind õppima pereteraapiat. 

Pereteraapia õpingutega samaaegselt olen tööd teinud oma peresüsteemiga, et olla teadlikum, paremini aru saada põlvkondade mustritest ja nende mõjudest järgmistele põlvedele. 

Terapeudi jaoks on kõige olulisem tööriist tema ise. Oskus hoida end vaimselt, mitte teiste probleemidesse lõksu jääda on need, mida õpingute käigus omandan.

Elu on mind terapeudina töötamiseks ettevalmistanud. Olen kogenud  väljakutseid ja keerulisi olukordi, mis on tõuganud mind otsima võimalusi ja seeläbi koguma teadmisi. Teadmisi kuidas luua oma ellu rohkem rõõmu, olla ise tervem ning muuta suhted armastavaks ja elada elu, mida mina vajan.

Kasvasin kärgperes.  Mul on au olla kolme imelise lapse ema. 

Perenõustajana praktiseerin 2021 aasta lõpust.

Minuga võib võtta otse ühendust angela.kungla@gmail.com

Angela Jallakas

Julia Solntseva

Olen psühholoog ja perenõustaja.

Nii kaua kui ma mäletan ennast, olen alati tundnud huvi inimsuhete vastu. Olen otsinud vastuseid nii endas kui teistes ja jõudnud lõpuks süsteemse elukäsitluse juurde. 

Psühholoogiat õppisin Audentes Mainor ülikoolis, mille lõpetasin 2002. Kuulun Eesti Pereteraapia Ühingusse. Psühholoogilise nõustamisega olen tegelenud alatest 2019. aasta algusest.

Praegu õpin Eesti Pereteraapia Koolis ning töötan SA Põhja-Eesti Regionaalhaiglas Psühhiaatriakliinikus sõltuvusehäirete nõustajana.

Oma psühholoogiaalaseid teadmisi olen järjepidevalt täiendanud paljudel erialastel koolitustel.

Olen toetanud inimesi saamaks hakkama erinevate tunnetega,  nagu ärevus, hirm, viha, kurbus; proovinud üheskoos leida viise, kuidas lahendada alkoholist või muude uimastite tarvitamisest tekkinud probleeme; aidanud välja selgitada toimivaid lahendusi suhteprobleemidele, uneprobleemidele ja mitmesugustele teistele häirivatele igapäevaelu osadele, mis ei luba nautida täisväärtusliku elu. Olen 18 aastat abielus, olen ema ja vanaema. Meeldib küpsetada, reisida ja tervisliku elustiili elada.

Minuga võib julgelt ühendust võtta julia.granik@mail.ee 

Töötan nii eesti, kui vene keeles.

Julia Solntseva

Lorem ipsum dolor sit amet!

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec luctus id diam vel dapibus. In et scelerisque lacus. 
Suspendisse sodales arcu congue, dapibus enim vitae, accumsan tellus. Curabitur ac venenatis.

Registreeri vastuvõtule